Välkommen Henrik Grimborg, och hej Helsingborg!

Vi hälsar vår nya kollega Henrik Grimborg välkommen!

Vi är mycket glada att kunna meddela att vi nu gör ett turkost avstamp i en ny stad genom att etablera oss i Helsingborg. Henrik, som regionchef, kommer att spela en central roll i både vårt team och etablering i regionen. Med hans gedigna erfarenhet och expertis ser vi fram emot att ta oss an spännande projekt i nordvästra Skåne och fortsätta leverera högkvalitativa lösningar till våra kunder.

Vi ser fram emot att växa tillsammans och stärka vår närvaro i regionen. Varmt välkommen ombord, Henrik!

Vad har du gjort innan du kom till oss?

Innan Sustend har jag i fyra år arbetat på Åkermans Ingenjörsbyrå i Helsingborg. Tre år av de åren har jag parallellt byggt vårt hus i Strandbaden. Innan de arbetade jag i Uppsala på teknikkonsultbolaget Bjerking. 

Vad fick dig att vilja bli en del av Sustend?

Jag blev kontaktad av Tobias Magnusson, han gav ett väldigt gott intryck och ett utmanande erbjudande som jag inte kunde tacka nej till.

Vad är det viktigaste för dig i ett bra team?

Att det är nära till skratt, inbjudande gemenskap och ett gemensamt mål och engagemang.

Vad gör du helst när du inte är på jobbet?

Då bjuder jag och min fru hem våra vänner så lagar jag en gastronomisk sensation och så öppnar vi minst en flaska gott vin.